arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Jak hrát ruletu: jednoduchý manuál krok za krokem

Tento manuál je zde připraven pro všechny hráče, kteří si chtějí vyzkoušet královnu hazardních her, ruletu, avšak neznají pravidla. Tento jednoduchý, přehledný a krátký manuál seznámí hráče se všemi aspekty této hazardní hry, která patří mezi nejstarší a zároveň nejoblíbenější. Dozvíte se tak takové aspekty jako je průběh hry, vkládání sázek, jejich opětovné vsazení nebo naopak konec hry, a další zajímavé informace o hře, díky které si budete moci ruletu zahrát s přehledem kdykoliv a kdekoliv. Nakonec nechybí ani několik odpovědí na nejčastěji kladené otázky ohledně rulety, na které vás může zajímat odpověď a které vám hru ještě více přiblíží.

How to play Roulette77
Step 1
Krok 1: vkládání sázek

Prvním krokem při ruletě je vložení a hlavě výběr sázek. Ruleta patří mezi hazardní hry s širokým výběrem možností druhu vložení sázek, což vám umožňuje zvýšit své šance na výhru. Vložení sázek probíhá před samotnou hrou a má mnoho podob a kategorií, zejména zda se jedná o sázku externí nebo interní, na jakou sázíte barvu, zda sázíte na jednotlivé číslo nebo naopak na skupinu čísel. Existují také sázky oznámení, tyto jsou však velmi specifické a setkáte se s nimi pouze na některých místech, znalost vnitřních a vnějších sázek je pro hráče dostačující, nyní již stačí se rozhodnout jakou konkrétní sázku zvolit.

Vyberte sázku
Popis

Jedno číslo - jedná se o sázku vkládanou na jedno číslo na ruletovém stole

Sloupec - sázka na sloupec je vkládána na jeden ze tří sloupců (svislých) na herním stole

Pár - sázka je rozdělena na dvě čísla, čísla musí být sousedící

Tucet - sázka je vkládána na čísla v následujících rozmezích: od 1 do 12; od 13 do 24 nebo od 25 do 36 na hracím stole

Řada - řada je schopna pokrýt tři čísla nacházející se ve vodorovné linii

Sudá/lichá - sázka se vkládá na jakékoliv sudé nebo liché číslo na hracím stole

Roh - sázka je vkládána na čtyři vzájemně sousedící čísla, která disponují stejným rohem

Červená/černá - sázka se vkládá na jakékoliv libovolné červené nebo černé číslo na hracím stole

Dvě řady - sázka je vkládána na šest čísel umístěných ve dvou sousedících vodorovných řadách

Vysoká/nízká - sázka se vkládá na čísla v následujících rozmezích: od 1 do 18 nebo od 19 do 36

Step 2
Krok 2: roztočení hracího kola

Jakmile jsou vloženy veškeré sázky je na řadě krupiér, který roztočí hrací kolo skládající se ze všech čísel na hracím stole. Kulička vhozená do roztočeného hracího kola následně rozhoduje o tom, jak bude hra dále pokračovat, zda byla vaše sázka úspěšná nebo naopak štěstí nebylo na vaší straně. V této chvíli již není možné sázky měnit.

Step 3
Krok 3: Výsledky a jejich porozumění

Jakmile se hrací kolo dotočí padne konkrétní výsledek hry, který rozhoduje o tom, zda v kole získáváte výhru nebo naopak vloženou sázku prohráváte. Výsledky mohou být různé jelikož ruleta má několik podob, což umožňuje také další výsledek, na který se podíváme níže. Ve většině případů hra končí v momentě, kdy vyčerpáte dostupné zdroje pro sázku. Ze hry však můžete kdykoliv odstoupit, ať již hrajete ve skutečném kasinu nebo s automatizovaným softwarem online nebo offline. Jak výsledky ukazují, rulete je jednou z nejelegantnějších a nejjednodušších her s mnoha možnostmi na sázky, co dokáže zvýšit vaši šanci na výhru

Variace hry ruleta

Americká ruleta
Wheel American Roulette
Numbers American Roulette
Evropská ruleta
Wheel European Roulette
Numbers European Roulette
Francouzská Ruleta
Wheel French Roulette
Numbers French Roulette

Ruleta je hrou o mnoha variacích, zejména dle toho, odkud hra pochází a kde se dále vyvíjela, existují tři základní druhy hry ruleta na které se nyní podíváme a těmi jsou: Evropská, Americká a Francouzská.

  • EVROPSKÁ RULETA je často považována za klasikou ruletu s nejstaršími pravidly. Hrací stůl této rolety se vyznačuje jednou nulou “0” na zeleném políčku a následně čísly od 1 do 36 na červených a černých polích.
  • AMERICKÁ RULETA se lehce liší počtem polí, a to přidanou nulou, obsahuje tedy pole “0” a “00”, což zvyšuje šance kasina na úkor hráče. Čísla na hracím stole zůstávají od 1 do 36 na černých a červených polích.
  • FRANCOUZSKÁ RULETA je speciálním případem, která patří mezi oblíbenou ruleta také díky dvou pravidlům, kterých je možné během hry využít. Jedná se o tzv. „La Partage" tedy “rovné sázky”, to vám dodává stejnou pravděpodobnost jak výhry, tak prohry sázek na rovných sázkách a pravidlo „En Prison", které je ve své podstatě komplikovanější verzí předešlého pravidla, zaměřuje se více na roli “”0” v sázkách, tedy jejich návratnosti nebo naopak jejich blokování neboli “uvěznění”, jak napovídá název. Samotné vyhodnocení hry s pravidlem „En Prison" probíhá v následujícím herním kole, které rozhoduje o výhře nebo prohře.

FAQs

Jak je možné si vypočítat pravděpodobnost výhry?

Nejjednodušší způsob jak si ověřit pravděpodobnost výhry v ruletě je použít přímo kalkulačku na tento výpočet, ty je možné jednoduše najít online. V jiném případě je možné spočítat pravděpodobnost ručně, je to však komplikované a výrazně pomalejší. Použít můžete například https://ruleta77czech.com/kalkulačka-šancí-na-ruletu, kam vložíte své sázky a hodnoty a software vám vypočítá pravděpodobnost.

Jaké jsou nejhorší možné sázky v ruletě?

Za jednu z nejhorších sázek v ruletě je považován zejména tzv. koš, který se nachází zejména v americké ruletě a který dává casinu vysokou výhodu na úkor hráče, a to až necelých 8 %, vaše šance na výhru jsou tak opravdu nízké. Další takovou sázkou je sázka na jedno číslo, která má též nízkou šanci na výhru.

Co v ruletě znamená tzv. “House edge” neboli výhoda casina?

Z anglického označení “House edge” se rozumí výhoda casina na úkor hráče. Jedná se tedy zároveň o vaši pravděpodobnost výhry, například podle druhu vložené sázky, který vás může znevýhodnit. House edge je možné vypočítat v rámci ruletové kalkulačky, která vám vypočítává pravděpodobnost výhry. House edge procento dokáže definovat jak často hráč může prohrát nebo naopak vyhrát.

Je ruleta zcela náhodná?

O tom, zda je ruleta zcela náhodná hra nebo nikoliv se vedou dlouhé diskuze, a to ve vědecké oblasti. Je však nepopiratelné, že náhoda hraje v této hře, postavené na sázkách a hracím kole s kuličkou, vysokou roli. Nicméně, náhodu můžete přivést na svou stranu strategickými a chytrými sázkami.

Jaká je minimální povolená sázka v ruletě?

Minimální sázka v ruletě není obecně nastavená a záleží tedy na tom kde hrajete. V některých casinech nebo online hrách se můžete setkat s minimální sázkou v rozmezí od jednoho do deseti dolarů. Vybírat tak můžete z různých parametrů, dle vašich vlastních možností sázky.